عید فطر

سلام

عید فطر ، عید طاعت و بندگی مبارک باشه .

چند مور را قبلا خواستم بنویسم ولی فرصت نشد ولی الان که فرصت شد اون حس را ندارم .

در مسیر خونه ام به محل کار یک مهد کودکی هست ، هر صبح که میام کلی ماشین دم در مهد ترمز می کنند و مادران و پدرانی از ماشین پیاده می شوند و با عجله بچه ای که روی صندلی ماشین خوابه را بلند می کنند و تحویل مهد می دهند و با عجله از در مهد خارج میشند به سمت محل کار .

البته اگر پدر و مادر ها خیلی هنر کنند برای خداحافظی بچه خوابیده اشان را یک بوس مهمان می کنند که آن هم برای دل خودشان هست ، بچه که چیزی حس نمی کنه .

راستی بچه ممکنه طی الارض بودن را حس کند . چون توی خونه می خوابه ، بیدار که میشه میبینه توی مهد هست .

پیش مامان می خوابه پیش مربی (دایه) بیدار میشه .

صبح ها که میام این صحنه بچه سپاری (اصطلاح خودمه ) را مشاهده می کنم یاد حرف یکی از اساتیدم در دهه 60 می افتم که می گفت حواستان باشد به تعداد مجوزی که برای تاسیس مهدکودک صادر می کنید، باید  برنامه ریزی کنید برای تاسیس همان تعداد خانه سالمندان در پنجاه سال دیگه .

 

 

/ 2 نظر / 16 بازدید

سلام آقای معاون ،به نظر شما بااین وضع افتضاح گرونی باید با بچه هامون چکار کنیم فکر می کنی برای ما خیلی راحته که بچه هامون طی الارض میکنند؟

گل محمدی

با سلام سرعت بیش از حد تغییرسبک زندگی و جدا شدن از قالب سنتی قطعا اثرات اینچنینی دارد اگر خانواده گسترده وخانواده بزرگ را که چند سال گذشته داشتیم البته کم وبیش در گوشه کنار کشورمان بازهم می توان پیداکرد .نقش بسیار مهمی در تربیت نسلهای آن خانواده وهمچنین غنای فرهنگی وتربیتی کودکان ایفا می کرد. (همه ی ما هنوز قصه های گوشنواز ولالایهای ناز مادر بزرگ هاو خاطرات زیبای پدربزرگ ها را دردل وذهنمان داریم ). بله بناچار به سمتی حرکت می کنیم که باید برای آن هزینه زیادبدهیم.سپاس