لنگر

 
لنگر روستايي سرسبز و خوش آب و هوا از شهرستان ساري -------------------- لنگر نام زادگاه نويسنده این وبلاگ است

مهر دیروز یا مهر امروز

با سلام 

سال 85 با یکی از اساتید روانشناسی هم مسیر بودم طی مسیر در ماشین با هم صحبت میکردیم  که ناخوداگاه دیدم سرش را با تاسف تکان می دهد . گفتم چی شد دکتر ؟

با اشاره به من بیلبرد تبلیغاتی را نشان داد ولی باز من متوجه نشدم . که ادامه داد نگران آن هستم برخی از کلمات ارزششان را به خاطر عملکرد غلطمان از دست میدهند.

روی بیلبرد دولت مهر نوشته بود . دکتر گفته بود دلم برای کلمه مهر میسوزه !!!!

در آن روز من این حرف را جدی نگرفتم ولی امروز در یک جلسه بعد 7 سال متوجه شدم .

در جلسه امروز یکی از کارگزاران همان دولت گذشته در بحث مهر گفت مهر گذشته یا مهر ....

پيام هاي ديگران ()        link        یکشنبه ٢٩ تیر ،۱۳٩۳ - سیدعیسی میرشفیعی

مدارس خاص و عدالت همه جانبه !!!!

سلام

این هم سوال یکی از مدیران مدارس .

واقعا چه پاسخی می توان گفت !!!!

شما صحبت از عدالت می کنید، بسیار عالی است . ولی مشخص کردن بعضی از مدارس خاص مثل نمونه دولتی و هیئت امنایی و تیزهوشان و ... برای چیست مگر در یک شهر جمعا چند معلم دلسوز و کارآمد وجود دارد. پس تکلیف بقیه دانش آموزان یک شهر چه خواهد شد امیدوارم  ......... این مشکلات حل شود .

من که هیچ جوابی ندارم . جز اینکه بگویم چشم شنیدم . و بگویم تکرار کنید و انقدر تکرار کنید تا گوشی برای شنیدن و اراده ای برای تغییر یافت شود .

پيام هاي ديگران ()        link        دوشنبه ٢۳ تیر ،۱۳٩۳ - سیدعیسی میرشفیعی

گلهای گلدان تا گلهای پدر و مادر

سلام

این عکس را در راهرو یکی از ادرات آموزش و پرورش گرفتم .

و با خود فکر کردم که این گل داخل گلدان که اینطور پژمرده شد دو چیز را از ما می خواست ، آب و نور در زمانهای مشخص ،

همین و بس .

چه جوری به خودمان جرات می دهیم و به مردم میگوییم دسته گلهایتان را بسپارید به ما تا تربیت کنیم .

گل تو گلدان را نمی تونیم نگهداری کنیم ، تربیت را نمی دانم .!!!!

گل در ساختمان یکی از ادارات آموزش و پرورش

پيام هاي ديگران ()        link        چهارشنبه ۱۸ تیر ،۱۳٩۳ - سیدعیسی میرشفیعی

فرهنگ،رکن اصلی توسعه

یادداشتی از . . .  در سایت سلام نو:

فرهنگ،رکن اصلی توسعه

مدرسه و دستگاه تعلیم و تربیت ، مطابق با نظریات سرمایه انسانی، با تربیت نیروی انسانی کارآمد و متخصص به عنوان رکن اصلی تولید در چرخه ی اقتصاد کشور ایفای نقش می نماید.
مقوله توسعه پس از جنگ جهانی دوم در راستای رفع فقر ، کاهش نابرابری و تسریع رشد اقتصادی، اندیشمندان حوزه های سیاسی اقتصادی را به خود مشغول نمود.
تا چند دهه ی قبل عقیده اکثر صاحب نظران بر این بود که توسعه مفهومی اقتصادی است اما این نظریه همزمان با شکست کشورهایی که فقط معیارهای اقتصادی توسعه را مدنظر قرارداده بودند، درهم شکست.
دیری نگذشت که متخصصان امر توسعه، این مفهوم را در مقابل رشد قرار داده و آن را عاملی فراگیرتر از رشد اقتصادی دانستند.
توسعه پایدار و همه جانبه به عنوان مفهومی متعالی و در بردارنده ی پیشرفت و ترقی جامعه در تمامی ابعاد زندگی، آغازگر مفاهیمی چون توسعه ی سیاسی، اقتصادی،اجتماعی، فرهنگی، انسانی و.... در ادبیات علوم انسانی شد.
طبق تعریف بین المللی برنامه محیطی سازمان ملل متحد، توسعه پایدار توسعه ای است که نیازهای نسل حاضر را برآورده سازد بدون آنکه توانایی های نسل آینده را در رفع نیازهایشان به مخاطره اندازد.
در حقیقت اندیشمندان توسعه معتقدند گسترش امکانات زندگی، ارتقای رفاه عمومی ، رابطه با محیط زیست و موهبت های طبیعی، انرژی و ... همه و همه باید در راستای عدالت اجتماعی صرف گردد تا نسل آینده را از این موهبت های طبیعی و حق زیستن محروم نسازد .


پيام هاي ديگران ()        link        یکشنبه ۸ تیر ،۱۳٩۳ - سیدعیسی میرشفیعی

آبشار دریوک

سلام

معمولا فرصت بشه جمعه ها دوستان برای پیاده روی یا کوهنوردی به طبیعت پناه میبریم

جمعه هفته گذشته به منطقه ای در نمارستاق آمل (جاده هراز ) رفته بودم  و در کنار آبشار دریوک دانش آموزی را دیدم که حس معلمی ام گل کرد و ازش چند تا سوال پرسیدم و بعد بهش گفتم وقتی به طبیعت میای خاطره هم مینویسی. گفت نه من حافظه ام خوبه . و من گفتم اگر خاطرات را بنویسی خوبه ، و ازش قول گرفتم که هر جا میره خاطره بنویسه و اگر این خاطره را نوشت برایم بفرسته و اون هم به قولش عمل کرد .

... روز چهارشنبه اتفاق افتاد و من به همراه خانواده ام که در منطقه نمارستاق یک خانه ییلاقی داریم پنجشنبه به آنجا رفتیم و روز جمعه من و دایی مرتضی ام تصمیم گرفتیم به آبشار بسیار زیبای دریوک برویم که ساعت 7 صبح به سمت آبشار حرکت کردیم و در مسیر به ما خیلی خوش گذشت زمانی که در کنار این آبشار نشسته بودیم آقایی به ما سلام کرد و از من سوال کرد : که کلاس چندم هستم و من هم گفتم کلاس پنجم و کدام مدرسه درس می خواندید و فامیلی شما چیه و دایی ام گفت که او پسر دکتر نوری (روانشناس) می باشد و گفت آهان فهمیدم و خندید و گفت تو همان پسری هستی که هفته قبل در مورد جایزه به من زنگ زدی . و من هم گفتم آره و فهمیدم که او آقای میرشفیعی معاون ابتدایی اداره کل می باشد و بعد خندید و گفت « گذر پوست به دباغ خانه می رسد » و من در آن وقت کمی نگران شدم ، پیش خودم گفتم شانس ما را ببین دنیا چقدر کوچیکه و از من قول گرفت که خاطره این آبشار را بنویسم و من هم به محض اینکه به خانه یمان در آمل رسیدم این خاطره را نوشتم – با تشکر- رضا نوری – 30/3/93

پيام هاي ديگران ()        link        جمعه ٦ تیر ،۱۳٩۳ - سیدعیسی میرشفیعی

کنفرانس ریاضی

سلام

امروز از صبح شاهد تلاش و کوشش معلمان کوشا و علاقمندی بودم که از نقاط مختلف استان برای شرکت در اولین کنفرانس ریاصی پایه ششم ابتدایی در دانشگاه فرهنگیان قائمشهر گرد هم آمده بودند.

این کنفرانس با همکاری اداره کل آموزش و پرورش مازندران (معاونت آموزش ابتدایی) و انجمن علمی ریاضی استان و دانشگاه فرهنگیان قائمشهر برگزار گردید.

نکات ذیل قابل توجه و جالب برای اینجانب بوده است

- همه مهمانان (معلمان و مدعوین ) به موقع حضور پیدا کردند و تا پایان برنامه (اختتامیه) بدون تعدیل حضور فعالانه داشتند . (از ساعت 8 صبح تا 18 بدون استراحت ).

- در این کنفرانس همزمان در 6 کارگاه بصورت موازی 30 سخنرانی منتخب توسط معلمان ارائه گردید. و حدود 70 پوستر منتخب به نمایش گذاشته شده بود.

- در تمام این سخنرانی ها معلمان از فن آوریهای نوین استفاده می نمودند .

- به هر کلاسی که برای استفاده از سخنرانی معلمان وارد شدم شاهد آن بودم که تعدادی از افراد داخل کلاس سر پا ایستاده بودند.کاملا مشهود بود که عوامل اجرایی این میزان علاقه را در همکاران  پیش بینی نمی کردند.

با توجه موارد قوق بر خود می بالم و افتخار می کنم که در جمع معلمان دلسوز و پرتلاش ابتدایی در این کنفرانس حضور داشتم . و امیدوارم بتوانم شاکر زحمات همکارانم در معاونت آموزش ابتدایی استان و شهرستان و مناطق  و همچنین همکاران خوبم در انجمن علمی ریاضی و دانشگاه فرهنگیان قائمشهر باشم .

 

 

پيام هاي ديگران ()        link        یکشنبه ۱ تیر ،۱۳٩۳ - سیدعیسی میرشفیعی

پوزش

با سلام

تصمیم گرفتم بنویسم اما نمی دانم چقدر وقت می کنم .

از همه کسانی که در این مدت به این صفحه سر زدند ولی مطلبی جدید ندیدند پوزش می طلبم .

پيام هاي ديگران ()        link        یکشنبه ۱ تیر ،۱۳٩۳ - سیدعیسی میرشفیعی